Informace

Newborn (novorozenci)

S dětmi čas letí a děťátka se každým dnem mění a rostou. Abychom na fotografii zachytili to maličké novorozeňátko, je důležité focení uskutečnit, co nejdříve (nejlépe do prvních 14 dní miminka, kdy je ještě hodně spící). Proto prosím kontaktujte mě hned po narození miminka (1.-2. den porodnici) ať najdeme co nejbližší termín. Nebo doporučuji mi napsat předem termín porodu ať si vás mohu předběžně poznačit a mít pro vás termín.

Pokud máte zájem. napište si o bližší informace a pokyny k focení miminek.

Miminko je tím maličkým novorozeňátkem opravdu jen chviličku, tak ať to nezmeškáme. 

Rodinné focení/ focení dětí

Pokud uvažujete o rodinném focení nebo focení dětí, tak vždy doporučuji minimálně počkat na 3.-4. měsíc dítěte, pak už není žádné věkové omezení a můžete dorazit i s dospělými dětmi. U menších dětí volit dobře dobu (čas) focení, nevyspané děti umí být mrzuté, vzpurné a nespolupracující. Ideálně fotit dopoledne, kdy děti mají ještě plno energie a jsou hravé (většinou pracující rodič nemůže dopoledne, ale pokud to možností dovolí, tak je lepší se přizpůsobit dítěti než opačně).

Příprava na focení - pro děti to chce trochu psychickou přípravu, aby se nebály a braly to spíše jako "návštěvu u tety fotografky" , kde bude objevovat nové hračky, kde není zakázáno blbnutí s rodiči a bude spousty legrace. Oblečení- Na focení mít připraveno klidně více kusů oblečení ( 1-3 ks .. mladší děti moc nezvládají a nemají rády převlékáni, takže ideálně dorazit už v oblečení na focení a pak popřípadě převlékat až bude něco nafoceno..pro menší děti mám i nějaké oblečení na půjčení-při focení ukážu). Doporučuji nechat doma oblečení s velkými obrázky, nápisy, potisky a s výraznými (zářivými) barvami .. v jednoduchosti je krása. Ideálně jednobarevná pohodlná oblečení, ve kterých se cítíte sami dobře. Sladěná rodinka, vždy na fotkách působí moc hezky, každopádně nemusíte  být všichni nutně ve stejných barvách, můžete kombinovat i 2-3 barvy. Ateliér mám laděný do přírodních tónů, takže i oblečení takto laděné se moc hodí (bílá, béžová, hnědá i černá, hořčicová, zelená ...)

Těhotenské focení

Ideální období na focení bříška je 33.-38. týdnem těhotenství, u všech maminek je to jinak, ale převážně, když se fotí ještě dříve, tak bříško nemá ještě ten správný, krásný kulatý tvar :) A když se čeká až do poslední chvíle (v 9.měsíci), tak miminko se muže rozhodnout, že chce dříve na svět a focení se ani nestihne :) U těhotenského focení doporučuji s sebou vzít ultrazvuk, botičky, plyšáčka nebo něco symbolického pro miminko :) Oblečení - pokud focení probíhá s tatínkem nebo dítětem, tak platí, co je psáno výše ohledně sladění. Doporučuji maminkám, aby si vybíraly takové oblečení, ve kterém se cítí dobře a vynikne jim bříško. Snažit se vyvarovat výrazným vzorům a velkým nápisům. Pokud chcete na focení černé oblečení, tak myslet na to, že v některých pózách může bříško zaniknout, takže popřípadě mít sebou určitě i další barvu oblečení. V ateliéru mám také plno těhotenských šatů na půjčení (můžete si předem napsat o ukázku šatů, aby jste měli představu co mohu zapůjčit). Pokud nejste "šatičkový typ" tak můžete volit i ležérnější variantu (pánskou košili, volný svetr a klidně odepnuté džíny s oblíbeným tričkem-pokud je z doby před těhotenství a teď je krátké, tak jej jednoduše vyhrneme). Ještě doporučuji mít s sebou i spodní prádlo na převlečení světlé/tmavé (vždy barevně sladěný vrchní i spodní díl).


Pokud vás napadají nějaké další otázky, stačí se ozvat :)